O mně a mém ateliéru

 

autoportret

Jmenuji se Vendula Hurtová.  V roce 2014 jsem absolvovala úspěšně trimestr večerní fotoškoly v centru FotoŠkoda.

V prosinci 2016 jsem úspěšně absolvovala vzdělávací fotokurz s akreditovanou zkouškou MŠMT Portrétního fotografa. Kurz je pořádaný společností Fotoinstitut s.r.o.

osvedceni-portretJe mi ctí a potěšením pozvat vás do svého ateliéru, který je nově vybudovaný v komfortním prostředí. Aleliér je malý a útulný, vybavený nejmodernější technikou. Mým krédem je zachytit drahocenné okamžiky emocí, veselosti, rozpustilosti, smutku ale i erotiky.
Pro uvolnění atmosféry si s dotyčným modelem či modelkou nejdřív popovídám o daném tématu  focení a po domluvě pustím pro dokreslení celkového dojmu z focení hudbu, která dle mého bude odpovídat tématu focení.
     U focení aktů, kdy dbám na naprostou korektnost a domluvu s modelem či modelkou, si s dotyčným z počátku popovídáme o daném tématu, stanovíme si jasná pravidla o dodržení tenkých hranic toho co má a nemá být vidět a danou atmosféru taktéž dokreslím puštěnou hudbou.
K jednotlivému focení se snažím přistupovat vždy individuálně a mou snahou je svého modela či modelku vždy rozptýlit tak, aby byl co možná nejuvolněnější.

 

Naprosto chápu i ze své zkušenosti, že samotné focení je pro mnoho lidí záležitostí, která je nová a nepoznaná, tudíž mohou trpět trémou, což naprosto respektuji. U focení jsem většinou sama s modelem či modelkou, tak aby jsem zajistila naprosté soukromí a hlavně uvolněnou atmosféru, protože focení je vždy velkým zážitkem pro obě strany.
     Ke své práci přistupuji kreativně a hlavně spolehlivě a diskrétně. Fotím především pro radost a myslím, že to tak do budoucna zůstane.
Na závěr bych chtěla uvést, že v srpnu 2016 proběhla v Centru Fotoškoda moje historicky první výstava s názvem Intimní život květin. Více o jmenované výstavě je uvedeno v blogu.
S úctou Vendula Hurtová